Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Rowerowe patrole policji w Zielonej Górze

Od kilku dni mamy piękną pogodę, która sprzyja zarówno rowerzystom jak i pieszym. Również policjanci przesiedli się na jednoślady i na terenie Zielonej Góry można spotkać patrole rowerowe. Policjanci na rowerach pojawiają się najczęściej w centrum miasta oraz w okolicach parków i skwerków.

Kilka dni temu policjanci na rowerach pojawili się w okolicy zielonogórskiego deptaka. Oprócz codziennych obowiązków i zadań prowadzili także działania prewencyjne skierowane do najmłodszych, a mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, w tym podczas jazdy rowerem. Policjanci wiele czasu poświęcili na rozmowy o bezpieczeństwie z dziećmi i ich opiekunami, a na zakończenie spotkania zostawiali książeczki „Z rowerem za pan brat”.

Broszurka opracowana specjalnie dla dzieci i młodzieży wydana została dzięki wsparciu finansowemu władz miasta Zielone Góra, a zawiera wiele cennych porad i wskazówek z zakresu bezpieczeństwa na drogach i nie tylko. Dzieciaki mogą się z niej dowiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy, co zrobić gdy są świadkami wypadku drogowego, jakie znaki obowiązują rowerzystów i jak bezpiecznie wykonywać różne manewry czy też jak odpowiednio przygotować rower do jazdy i gdzie jeździć. Te spotkania z policjantami spotkały się z dużym zainteresowaniem i żywą reakcją zarówno najmłodszych jak i ich opiekunów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci z patrolu rowerowego podczas służby wykonują podobne zadania jak patrole piesze w mieście, mają jednak tę przewagę, że mogą się znacznie szybciej poruszać. Policjanci na rowerach mogą także dojechać w miejsce, w które nie dojedzie radiowóz jak np. alejki parkowe, ścieżki leśne. Pełniąc służbę w patrolu rowerowym, policjanci zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, przeciwko Ustawie o wychowaniu w trzeźwości, a na polecenie dyżurnego podejmują różne interwencje, a jak też służą pomocą innym patrolom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne i podejmowane zadania profilaktyczne.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl