Rozbił płot i uziemił śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowca poszukiwany (FILM)

fot. LPR

W nocy piątku na sobotę, 23 maja o godz. 3.23 kierowca samochodu widocznego na nagraniu zniszczył główną skrzynkę elektryczną bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Przylepie.

Kierowca, który samochodem  uderzył w ogrodzenie bazy LPR na lotnisku w przylepie uszkodził m.in. zasilenie elektryczne, kontrolę dostępu niezbędną do obsługi sejfów oraz wiele sprzętów i urządzeń. W związku z tym śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego został uziemiony na wiele godzin. Do tego doszły ogromne straty finansowe. Negatywne skutki zdarzenia odczuwa także Aeroklub Zielonogórski.

Sprawca zdarzenia uciekł. Na miejscu oprócz sprawcy był także inny pojazd i laweta. Niemożliwe, aby nikt niczego nie zauważył lub nie słyszał. Jeśli wiesz kim jest sprawca, kierowca drugiego samochodu lub właściciel lawety, dysponujesz nagraniami z okolicy lotniska bądź masz ważne dla sprawy informacje, LPR uprzejmie prosi o kontakt z  Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze lub bezpośrednio na adres: [email protected]

Dla osoby, która pomoże w znalezieniu sprawcy, przewidziana jest nagroda! Nie zapłacimy, ale wydaje nam się, że będziemy mogli odwdzięczyć się w inny sposób.