Rozbił płot i uziemił śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowca poszukiwany (FILM)

fot. LPR

W nocy piątku na sobotę, 23 maja o godz. 3.23 kierowca samochodu widocznego na nagraniu zniszczył główną skrzynkę elektryczną bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Przylepie.

Kierowca, który samochodem  uderzył w ogrodzenie bazy LPR na lotnisku w przylepie uszkodził m.in. zasilenie elektryczne, kontrolę dostępu niezbędną do obsługi sejfów oraz wiele sprzętów i urządzeń. W związku z tym śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego został uziemiony na wiele godzin. Do tego doszły ogromne straty finansowe. Negatywne skutki zdarzenia odczuwa także Aeroklub Zielonogórski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawca zdarzenia uciekł. Na miejscu oprócz sprawcy był także inny pojazd i laweta. Niemożliwe, aby nikt niczego nie zauważył lub nie słyszał. Jeśli wiesz kim jest sprawca, kierowca drugiego samochodu lub właściciel lawety, dysponujesz nagraniami z okolicy lotniska bądź masz ważne dla sprawy informacje, LPR uprzejmie prosi o kontakt z  Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze lub bezpośrednio na adres: [email protected].

Dla osoby, która pomoże w znalezieniu sprawcy, przewidziana jest nagroda! Nie zapłacimy, ale wydaje nam się, że będziemy mogli odwdzięczyć się w inny sposób.