Rzucił z okna butelką w policjantów pracujących na miejscu wypadku motocyklisty

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 11 czerwca, na ul. Wałowej. Pijany 60-latek rzucił z okna szklaną butelką w kierunku tłumu i policjantów pracujących na miejscu wypadku. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Na ul. Wałowej w centrum Świebodzina policjanci pracowali na miejscu wypadku motocyklisty. Dookoła stał tłum ludzi. 60-letni mężczyzna obserwował okolicę z okna jednej z kamienic. W pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie, przeklinał i krzyczał. W pewny monecie rzucił w kierunku tłumu oraz policjantów szklaną butelką. – Szczęśliwie butelka nikogo nie trafiła, jednakże przeleciała bardzo blisko ludzi i rozbiła się na jezdni tuż przy radiowozie – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Polecane  Dwie kraksy na jednej ulicy w Zielonej Górze. Rozbite cztery samochody. Na miejscu karetka (ZDJĘCIA)

Policjanci zareagowali. Patrol interwencyjny poszedł do kamienicy, gdzie już na korytarzu zastał wulgarnego mężczyznę. Świadkowie natychmiast rozpoznali go jako osobę, która rzuciła butelką. 60-latek nie tylko nie uspokoił się przy policjantach, ale groził im i znieważał. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

60-late był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal trzy promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty chuligańskiego wybryku, znieważenia policjantów oraz kierowania wobec nich gróźb w celu zmuszenia ich do odstąpienia od zatrzymania. Grozi mu teraz kara do trzech oraz więzienia grzywna.

Langner odszkodowania
Reklamy