Rzucił z okna butelką w policjantów pracujących na miejscu wypadku motocyklisty

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 11 czerwca, na ul. Wałowej. Pijany 60-latek rzucił z okna szklaną butelką w kierunku tłumu i policjantów pracujących na miejscu wypadku. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Na ul. Wałowej w centrum Świebodzina policjanci pracowali na miejscu wypadku motocyklisty. Dookoła stał tłum ludzi. 60-letni mężczyzna obserwował okolicę z okna jednej z kamienic. W pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie, przeklinał i krzyczał. W pewny monecie rzucił w kierunku tłumu oraz policjantów szklaną butelką. – Szczęśliwie butelka nikogo nie trafiła, jednakże przeleciała bardzo blisko ludzi i rozbiła się na jezdni tuż przy radiowozie – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zareagowali. Patrol interwencyjny poszedł do kamienicy, gdzie już na korytarzu zastał wulgarnego mężczyznę. Świadkowie natychmiast rozpoznali go jako osobę, która rzuciła butelką. 60-latek nie tylko nie uspokoił się przy policjantach, ale groził im i znieważał. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

60-late był kompletnie pijany. Wydmuchał niemal trzy promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty chuligańskiego wybryku, znieważenia policjantów oraz kierowania wobec nich gróźb w celu zmuszenia ich do odstąpienia od zatrzymania. Grozi mu teraz kara do trzech oraz więzienia grzywna.