Samochody do 20 tys. zł. Jaką markę wybrać?

Sprawdziliśmy ofertę samochody.pl szukając auta do 20 tys. zł. Za taką właśnie kwotę najczęściej kupujemy używane auta.

Honda Accord

Jeden z najbardziej popularnych i najmniej awaryjnych samochodów – dla Accorda znanego z trwałych silników przejechanie nawet 500 tys. km nie stanowi problemu. W tej cenie można nabyć zadbane egzemplarze w bardzo dobrej wersji wyposażenia. Najlepiej sprawdzają się modele w benzynie. I tu rocznik auta nie ma znaczenia.

Hyundai i30

Hyundai i30 to przede wszystkim wygodne auto miejskie. Oprócz tego przemawia stosunkowo niska awaryjność i oczywiście wysoka dostępność części zamiennych. Do 20 tys. zł można nabyć 6-letnie auto w bardzo dobrym stanie, z niskim przebiegiem i w dobrej wersji wyposażenia.

Audi A3

Jeden z najbardziej popularnych modeli wśród aut używanych na polskim rynku. Jak wszystkie niemieckie marki, tak i audi w tym przypadku wyprodukowało model, który mimo upływu lat jest wciąż na topie. Mała awaryjność, wysoka jakość wykonania i bardzo duża dostępność wszystkich części zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

Ford Mondeo

Ford Mondeo to wygodny i przestronny sedan. Około 10-letnie egzemplarze wizualnie nie odstają mocno od nowszych wersji tego modelu. W dodatku jest to zdecydowanie komfortowe auto zarówno do miasta jak i na dalekie trasy. Na rynku, w razie konieczności, mamy dużą dostępność części zamiennych.

Mazda 2

Kolejne japońskie auto w tym zestawieniu – nie mogło tu zabraknąć mazdy. Mazda 2 to kompaktowy, miejski i wygodny model. Wbrew pozorom jest przestronny w środku. Wykończony jest solidnie, zatem nawet kilkuletnie auto nie powinno sprawiać problemów.

Opel Insignia

Nieco większy sedan, bardziej rodzinny, a co za tym idzie przestronny w środku. Insignia jest znana z dużego komfortu użytkowania i bardzo dobrego zachowania auta podczas jazdy. Nie jest autem bezawaryjnym, ale ewentualne naprawy nie są kosztowne, a części zamienne – ze względu na popularność modelu – tanie.

Seat Leon

Nazywany hiszpańskim bratem VW Golfa. Leon z tej generacji (2005-2012) znany jest z bardzo dobrego prowadzenia, dynamicznego silnika i wyjątkowej trwałości elementów wyposażenia. Seat Leon w wersji 1.9 TDI to auto niedrogie w eksploatacji, a dodatkowo oszczędne jeśli chodzi o zużycie paliwa.

Volvo V50

Volvo to przede wszystkim bezpieczeństwo, jeśli ktoś w pierwszej kolejności stawia właśnie na nie to ten model będzie idealny. Już w dużo starszych rocznikach auta od volvo były naszpikowane systemami zwiększającymi bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. W cenie do 20 tys. możemy zdobyć zadbane, 10-letnie modele v50.