Śmiertelny pożar w Zielonej Górze. Zmarł mężczyzna wyniesiony z płonącego mieszkania

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek, 10 sierpnia, nad ranem. Pożar objął mieszkanie na pierwszym piętrze w kamienicy przy ul. Chrobrego. Zginęła około 70-letnia kobieta. Jej mąż w stanie krytycznym trafił do szpitala. Niestety zmarł.

Na miejsce pożaru szybko dojechało pięć wozów zielonogórskich strażaków oraz OSP. Ruszyła walka z ogniem. Strażacy weszli do płonącego mieszkania. Niestety w mieszkaniu znaleźli martwą około 70-letnią kobietę. Jej męża wynieśli na zewnątrz. Na chodniku udzielili mu pierwszej pomocy i podali tlen. Około 70-letni mężczyzna w krytycznym tanie trafił do szpitala. Został podłączony do respiratora. Niestety mimo wysiłków lekarzy zielonogórzanin zmarł. Poparzenia mężczyzny okazały się za ciężkie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Co było przyczyną tragedii? – Trwa wyjaśnianie przyczyny pożaru mieszkania w kamienicy. Czekamy na opinię biegłego z dziedziny pożarnictwa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Jak ustalił portal poscigi.pl, najprawdopodobniej do tragedii doszło z powodu papierosa lub jakiegoś innego źródła ognia. Możliwe, że jedna z osób w mieszkaniu zasnęła z papierosem, który wypadł z ręki i od niego zaczął się pożar.