Toyota Zielona Góra

Śmiertelny wypadek. Kamera w kabinie ciężarówki nagrała moment zderzenia z pługopiaskarką. Jej kierowca zginął na miejscu

Kamera w kabinie ciężarówki zarejestrowała moment tragicznego wypadku

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 16 lutego, na drodze koło Mostek pod Świebodzinem. Pługopiaskarka zderzyła się z ciężarówką. Na miejscu zginął kierowca odśnieżający drogę. Przyczynę tragicznego wypadku wyjaśniają  prokuratura i policjanci. Zabezpieczono nagranie z kabiny ciężarowego mana.

Do tragedii doszło około godz. 7.00. – Samochód ciężarowy zderzył się z pługopiaskarką – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Na miejsce wypadku szybko dotarły służby ratunkowe, w tym OSP Mostki.

Niestety w wypadku zginął kierowca pługopiaskarki. Na miejscu wypadku długo pracowały służby ratunkowe.

Przyczynę oraz przebieg tragicznego wypadku wyjaśniają śledczy z policji oraz świebodzińskiej prokuratury. Jak ustalił portal poscigi.pl, w kabinie ciężarówki była kamera, która zarejestrowała przebieg wypadku. Potwierdza to prokuratura. – Nagranie z kabiny samochodu ciężarowego zostało zabezpieczone – mówi dla poscigi.pl prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej.

Na nagraniu, które już przeglądnęli śledczy widać jak doszło do wypadku. – Z nagrania wynika, że kierujący pługopiaskarką nagle zjeżdża do środka drogi prosto pod jadącą z naprzeciwka ciężarówkę – mówi prokurator Pieniek. Zdarzenie było tak szybkie, że wyglądało jakby kierujący pługiem zasnął.

Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia chcąc zjechać na prawa stronę. Niestety nie udało mu się uniknąć czołowego uderzenia w kabinę. Po zderzeniu ciężarówka wypadła z drogi na pobocze i tam przewróciła się. Na środku drogi został pług ze zmiażdżoną kabiną.

Zostań kierowcą bolta