Strażacy ćwiczyli w fabryce Ikea w Babimoście (zdjęcia)

    W piątek 22 listopada w zakładzie produkcji mebli Ikea Industry w Babimoście (dawny Swedwood) przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zawodowej straży pożarnej.

    W ćwiczeniach łącznie udział wzięło 14 zastępów ochotników z jednostek OSP Babimost, Kargowa, Nowe Kramsko, Podmokle Wielkie, Podmokle Małe, Stare Kramsko,  Trzebiechów, Klenica, Głuchów, Smolno Wielkie, Kije, i Mozów. W ćwiczeniach udział wzięli również zawodowcy z JRG w Sulechowie, w którego skład wchodziło czerech dowódców zastępu, którym przydzielone zostały poszczególne odcinki bojowe.

    – W ramach ćwiczeń przewidziano trzy epizody, które zakładały m.in. pożar w pomieszczeniu akumulatorni, pożar filtra pyłowego na zewnątrz obiektu oraz uwięzienie osoby pod ciężarem na antresoli w jednej z hal – mówi st. kpt. Rafał Konieczny, dowódca strażackiej jednostki w Sulechowie.

    Ćwiczenia przebiegły zgodnie z założeniami, a wnioski i spostrzeżenia będą omówione z wszystkimi uczestnikami ćwiczenia i uwzględnionych w przyszłorocznym procesie doskonalenia akcji.