SULECHÓW Kradli drogie perfumy. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Sulechowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kradły drogie perfumy w jednym ze sklepów z kosmetykami. Łupem złodziei padły perfumy warte ponad 2,1 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie ustalili i zatrzymali dwoje 19-latków, którzy w grudniu ub.r. dwa razu ukradli w sklepie z kosmetykami drogie perfumy i wody toaletowe. Pierwszy raz para ukradła towar za 579 zł. Drugi raz ukradli kosmetyki o wartości 1150 zł.

Kryminalni z Sulechowa na podstawie zapisów monitoringu i pracy operacyjnej ustalili, kto był sprawcą tych kradzieży. – Para została zatrzymana w ubiegłym tygodniu i usłyszała zarzuty kradzieży – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. To dwoje 19-letnich mieszkańców Sulechowa. Mężczyzna jest znany policjantom – ma już na swoim sumieniu kradzież rozbójniczą. Zatrzymani usłyszeli zarzuty za kradzieże. Kradzione perfumy szybko sprzedawali po zaniżonych cenach. 19-latkowie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

W dniu kiedy policjanci przedstawiali zarzuty dwojgu 19-latków, pracownicy tego samego sklepu zatrzymali kolejną osobę, która także kradła perfumy. Patrol policji, który przyjechał
na miejsce po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny ustalił, że jest to dobrze znany sulechowskim policjantom i wielokrotnie notowany na inne przestępstwa mieszkaniec Sulechowa. Jak się okazało to poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia z poprzednich wyroków. Tym razem wartość skradzionych perfum wyniosła 460 zł. Sprawca odpowie za wykroczenie.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta