Samochody.pl - poscigi.pl

Tak łatwo oszuści zarobili 70 tys. zł. „Na wypadek” wrobili 75-latkę

75-letnia gorzowianka padła ofiara oszustwa na policjanta. Uwierzyła w zmyślona historię o śmiertelnym wypadku drogowym, którego sprawczynią miała być jej córka. Seniorka straciła 70 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 listopada. do 75-letki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Powiedziała, że córka 75-letniej gorzowianki spowodowała wypadek, w którym życie straciła niewinna osoba. Gwarancją tego, że jej córka nie trafi do więzienia miała być szybka wpłata wysokiej sumy pieniędzy.

Seniorka obawiając się kłopotów córki zgodziła się na tę propozycję. Kwotę w wysokości niemal 70 tysięcy złotych odebrał inny uczestniczący w oszustwie mężczyzna.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po zorientowaniu się, że po drugiej stronie słuchawki niekoniecznie znajdowała się prawdziwa policjantka, seniorka zdecydowała się zgłosić sprawę policji.

– To kolejny przykład, że przestępcy używają wszystkich dostępnych metod na to, aby poprzez oszustwo dorobić się kosztem innych – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl