Tak wygląda policyjny to przeszkód. Dałbyś radę go pokonać? (FILM, ZDJĘCIA)

Policyjny tor przeszkód. Tak wygląda pokonanie jednego z elementów toru. fot. poscigi.pl

W środę, 12 sierpnia, kandydaci do policji weszli na policyjny tor przeszkód i ćwiczyli przed testem sprawnościowym. Test do policji zostaje zaliczony, jeśli kandydat pokona tor w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund. Przeszkody i normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe dla kobiet i dla mężczyzn.

W środę tor na sali sportowej w III LO pokonało 16 osób. Najlepsza osiągnęła czas 1 minuty i 27 sekund. Na torze trzeba biec, zrobić przewroty w tył i w przód, podnieść i przenieść ciężki manekin, skakać przez płotki, rzucać kilkoma ciężkimi piłkami lekarskimi na odległość nie mniejszą niż 5 m, zrobić brzuszki z piłką lekarską i pokonać kilka przeszkód. To wszystko w czasie nie dłuższym niż 1m i 41 sekund.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tor przeszkód dla kandydatów to inicjatywa lubuskiej policji. Dzięki temu kandydaci mogą nie tylko się sprawdzić na torze, ale również trenować przed testami. Tor cieszy się dużym zainteresowaniem. – Przyjeżdżają do nas kandydaci do policji nawet z innych województw, żeby skorzystać z przygotowanego przez nas toru i porad naszych instruktorów – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.