Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Tak wyglądało zderzenie mercedesa i lexusa w Zielonej Górze (FILM)

20-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł.

Do zderzenia dwóch samochodów doszło w poniedziałek, 23 października około godziny 10.00 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej. Wszystko nagrała kamera miejskiego monitoringu.

Dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał informację, że na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej doszło do zderzenia lexusa i mercedesa. Na miejsce pojechali z drogówki, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności i przebiegu zdarzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Pomocnym, jak zwykle w takich sytuacjach, okazał się miejski monitoring, a właściwie nagranie z jednej z kamer – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Pomimo niezbyt dużego natężenia ruchu i stosunkowo dobrej widoczności, kierujący lexusem 20-latek nie zachował należytej ostrożności. Nie upewnił się czy może bezpiecznie skręcić w lewo i wjechał wprost pod nadjeżdżającego mercedesa.

Zderzenie mercedesa i lexusa w Zielonej Górze

Swoim nieostrożnym zachowaniem 20-latek spowodował niebezpieczeństwo dla przewożonej na przednim siedzeniu pasażerki. Siła uderzenia nie była na szczęście duża, ale auto uderzyło jeszcze w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

20-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, a na jego konto trafiło dodatkowo jeszcze 10 punktów karnych.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl