Samochody.pl - poscigi.pl

To była ustawka pseudokibiców. Wielka bijatyka na ulicy. Zatrzymanych 9 osób (FILM)

fot. Lubuska policja

Gorzowscy policjanci, wspólnie z prokuraturą rejonową, ustalają okoliczności oraz osoby uczestniczące w bójce. Grupa około 30 pseudokibiców okładała się pięściami i kopała na ul. Warszawskiej. Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało dziewięciu uczestników bójki. Trwa ustalenie pozostałych uczestników. Będą wnioski o areszt.

To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem. Wszystko to działo się po godzinie 18.00 przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej. – Na sygnał od osoby zgłaszającej błyskawicznie zareagowali policjanci. Do dyspozycji oficera dyżurnego były właściwie wszystkie gorzowskie patrole – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Na miejsce szybko zostały skierowane dostępne siły. Wśród nich policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wywiadowcy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Policjanci na miejscu zatrzymali 9 uczestników bójki w wieku od 19 do 31 lat. – Kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu – mówi nadkom. Maludy. Nad sprawą pracują policjanci śledczy, kryminalni oraz prokuratorzy. Zatrzymani odmawiają wyjaśnień podczas prowadzonych czynności. Wszyscy usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. – Będzie to powiązane z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego – podkreśla nadkom. Maludy.

Zebrany materiał dowodowy wstępnie potwierdza, że doszło do ustawki grup pseudokibiców. Świadczą o tym zabezpieczone przez policjantów przedmioty. To kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę. Gorzowscy policjanci szukają uczestników ustawki pseudokibiców. Pomóc ma zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków, które mogą być kluczowe i o którą zabiegają śledczy. Prokuratura wystąpi z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl