Toyota Zielona Góra

To on zabił 70-latka na pasach w Zielonej Górze. Był karany, siedział w więzieniu

Sprawca śmiertelnego potrącenia na pasach w Zielonej Górze to 38-letni mieszkaniec Legnicy. Został aresztowany

Sprawca śmiertelnego potrącenia to 38-letni mieszkaniec Legnicy. Został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku. Policjanci zwrócili się do prokuratury o skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie 38-latka.

Do tragedii doszło w niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 16.00 na Trasie  Północnej. Kierujący hondą civic, 38-letni mieszkaniec Legnicy, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącego prawidłowo przejście dla pieszych 70-letniego zielonogórzanina. – W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany mężczyzna zmarł w karetce pogotowia. Sprawca potrącenia został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi podinsp. Małgorzata barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kierujący był trzeźwy, jednak wykonany test wykrył w jego organizmie obecność amfetaminy. Mężczyźnie pobrana została krew do dalszych badań. 38-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to kara do lat 8 więzienia. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

38-latek ma sądowy zakaz prowadzenia do marca 2022 r. Ma również cofnięte uprawnienia do kierowania. Zielonogórscy policjanci zwrócili się do prokuratury o skierowanie wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy śmiertelnego wypadku. Podejrzany 38-latek usłyszy również zarzuty złamania sądowego zakazu prowadzenia i prowadzenia bez wymaganych uprawnień oraz, po otrzymaniu opinii biegłego, kierowania pod wpływem narkotyków. 38-latek był w przeszłości wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu, wielokrotnie również odbywał wyroki w zakładach karnych.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta