Toyota proace city verso świetny samochód rodzinny (ZDJĘCIA)

Nowa toyota proace city verso

Nowa toyota proace city verso od razu zaskoczy przestrzenią w środku. To duży samochód, z pewnością doskonały dla rodziny oraz pomocny w prowadzeniu małej firmy.

Toyota proace city verso na dzień dobry zaskakuje przestrzenią w środku. W testowej wersji wygodnie może podróżować pięć osób (jest też wersja 7-osobowa). Proace city verso to samochód dość wysoki. Dzięki temu zyskuje ładowny i duży bagażnik o pojemności 775 l. O komfort podroży dbają wygodne fotele. Zapewniają wygodę nawet wielogodzinnej jazdy. Przesuwane drzwi dla pasażerów siedzący z tyłu sprawdzą się na zatłoczonych parkingach w dużych miastach czy pod marketami.

Ładna i czytelna deska rozdzielcza dostarcza kierowcy wszelkich niezbędnych informacji podczas jazdy. Na środku rzuca się w oczy duży dotykowy, kolorowy monitor. Środek auta został wykończony ładnie i estetycznie. Duża regulowana kierownica pozwala na ustawienia wysoko jak w suvie lub nisko jak w aucie osobowym. Przesuwane drzwi dla pasażerów siedzący z tyłu sprawdzą się na zatłoczonych parkingach w dużych miastach czy pod marketami. Nie brakuje pojemnych schodków, które będą pomocne w utrzymaniu porządku w aucie.

Model, którym jeździliśmy, napędzał silnik diesla o pojemności 1,5 l i mocny 130 KM. W aucie podczas jazdy jest cicho. Całość uzupełnia ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, doskonale wkomponowana w środkową konsolę jako pokrętło. Samochód w mieście spalił 6,6 l na 100 km. To mało, przy czym nie brakowało mu mocy. Auto sprawdziło się bardzo dobrze podczas jazdy. Doskonałe wspomaganie kierownicy zdało egzamin pozwalając kierowcy dobrze czuć jazdę. Samochód doskonale spisywał się nawet w dość ostrych zakrętach. Pamiętajmy, że to dość wysoki pojazd. Przyjemne, zamortyzowane zawieszenie nie bało się dziur ani wybojów w drogach.

Toyocie zadbała o różne systemy bezpieczeństwa nawet w podstawowej wersji. W toyocie proace city verso mamy m.in. system stabilizacji toru jazdy, system wspomagający pokonywanie podjazdów,  automatyczne powiadamianie ratunkowe oraz układ zapobiegający zderzeniom. Oczywiście jest klimatyzacja.

Podsumowując. Toyota proace city verso z przodu wygląda nowocześnie. Tył przy tym zachował wszystkie obowiązujące dziś standardy. To z pewnością samochód rodzinny. Bez problemu i komfortowo wyjedziemy nim na wakacje czy weekendowy rodzinny wyjazd. Dodatkowo to samochód, który sprawdzi się również w prowadzeniu niewielkiego biznesu. Kiedy do tego dodamy niezawodność toyoty dostajemy produkt pewny, który nie zawiedzie.

Testowy model toyoty proace city verso dostaliśmy od salonu toyoty w Zielonej Górze. Jazdy testowe przeprowadziliśmy na miejskich ulicach.