Tragedia podczas pożaru trawy. 69-latek dotkliwie poparzony. Niestety zmarł w szpitalu

69-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał poparzone 90 proc. powierzchni ciała.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 25 lutego, w miejscowości Janków Drugi. Niestety podczas pożaru trawy 69-letni mężczyzna został dotkliwe poparzony. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Tam niestety zmarł.

Dyżurny Kaliskich strażaków zgłoszenie o pożarze trawy dostał około godz. 13.30. Na miejsce natychmiast wyjechały cztery wozy strażaków zawodowych z Kalisza oraz zastęp strażaków OSP w Blizanowie (woj. wielkopolskie).

Na miejsce zdarzenia strażacy zobaczyli palącą się suchą trawę na powierzchni około 20 arów. Okazało się, że w pożarze ciężko ranny został 69-letni mężczyzna. Strażacy natychmiast zajęli się mężczyzną. 69-latek doznał rozległych i bardzo poważnych oparzeń na całej powierzchni ciała.

Na miejsce dojechała karetka pogotowia ratunkowego i wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Strażacy przekazali 69-latka medykom.

69-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał poparzone 90 proc. powierzchni ciała. Niestety pomimo wysiłku lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

Toyota Zielona Góra