Trwa policja akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Sezon letni w pełni, fale upałów powodują, że wiele osób korzysta z wypoczynku na wschowskich plażach. Dla policyjnych wodniaków jest to czas wytężonej pracy. Podejmowany przez mundurowych szeroki wachlarz działań ma uchronić przed mogącymi pojawić się ludzkimi tragediami. Wakacyjne weekendy to również czas wytężonej pracy dla funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji. Pomimo licznych kampanii społecznych i ciągłego zaostrzania przepisów drogowych na naszych drogach w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które jadą na „podwójnym gazie”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to działania priorytetowe wschowskich policyjnych wodniaków, którzy intensywnie monitorowali w długi sierpniowy weekend stan bezpieczeństwa na naszych jeziorach w Lginiu i Sławie. Policyjni wodniacy w trakcie służb przyglądali się w jaki sposób korzystamy ze sprzętu wodnego, czy nasze zachowanie nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nasze i pozostałych osób znajdujących się w pobliżu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W miniony weekend na jeziorze Sławskim policjanci zatrzymali do kontroli 43 letniego mieszkańca Nowej Soli, który kierował łodzią silnikową będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,80 promila w organizmie. Drugim sternikiem, który również wypił alkohol i wsiadł za stery łodzi motorowej okazał się 42 letni mieszkaniec Nowej Soli. Wydmuchał prawie 0,5 promila.

Monitoring linii brzegowych, dzikich kąpielisk, parkingów nadzorowany był przez partole rowerowe oraz ruchu drogowego. W sobotnią noc funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sławie zatrzymali do kontroli drogowej 27 letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna wydmuchał prawie promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawa jazdy.

Kolejnej nocy sławscy policjanci zatrzymali 29 letniego obywatela Gruzji, który pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, kierował samochodem w miejscowości Sława. Wschowska drogówka w dzisiejszych porannych działaniach „Trzeźwość” wyeliminowała nietrzeźwego 41 letniego mieszkańca Głogowa, który wydmuchał ponad 0,80 promila. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Przed nami jeszcze dwa wakacyjne weekendy. Policja apeluje o rozwagę i przypominamy wypoczywającym, aby przyjemność z kąpieli wodnych połączona była przede wszystkim z bezpieczeństwem.

Pamiętajmy również o parkowaniu pojazdów w miejscach wyznaczonych, nie blokujmy dojazdu do plaż służbom ratowniczym, dla których w razie zgłoszenia każda minuta jest na wagę złota.

Toyota Zielona Góra