Trzech pijanych kierowców ciężarówek wpadło na jednej akcji drogówki (ZDJĘCIA)

Policjanci gorzowskiej drogówki w poniedziałek, 24 czerwca, wzięli pod lupę kierowców ciężarówek i autokarów zmierzające w kierunku Pomorza drogą ekspresową S3. Przez ponad sześć godzin skontrolowali trzeźwość blisko tysiąca kierowców. Wpadło jednak trzech pijanych kierowców ciężarówek.

Na dobre rozpoczęły się wakacyjne wyjazdy. Lubuskie odcinki autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 łączą zachodnią granicę z pozostałą częścią kraju oraz północ z południem. Każdego dnia, tylko przez te główne arterie komunikacyjne, przejeżdżają tysiące samochodów osobowych, ciężarówek i autokarów.

W poniedziałek policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3, w miejscu obsługi podróżnych Marwice prowadzili akcję pod kątem kierowców ciężarówek i autokarów. – Ich zachowanie za kierownicą, styl jazdy, właściwy stan techniczny kilkudziesięciotonowych pojazdów ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich podróżnych zmierzających w kierunku morza – mówi podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Od rana do południa na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie ciężarówki, busy i autokary jadące tym odcinkiem S3. Gorzowskich policjantów wsparli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, straży granicznej i służby celnej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców. – Niestety, trzech z nich jechało pod wpływem alkoholu. Ich uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane, a sami kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem – mówi podkom. Kimet.

Polecane  Pijany kierowca skutera uciekał bez kasku przed policjantami

Kontroli poddawany był również stan techniczny pojazdów, który ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa drogowego. Dokumenty, badania techniczne, oświetlenie, właściwy załadunek, odpowiednia masa pojazdu, były poddawane kontroli przez mundurowych. Oprócz ciężarówek skontrolowano także osiem autokarów. Na szczęście do żadnego z nich policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń i po kontroli spokojnie kontynuowały dalszą podróż.

Działania gorzowskiej drogówki będą prowadzone systematycznie, w kolejnych tygodniach wakacji. Wszystko po to, aby każdy, kto zmierza na wakacyjny wypoczynek, ddojechał do celu spokojnie i pewnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Langner odszkodowania
Reklamy