Uczestnicy kolizji pobili się na drodze, a po chwili w rowie

Do zdarzenia doszło w czwartek, 7 kwietnia. Dyżurny płońskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów w miejscowości Kroczewo. Zgłoszenie było nietypowe, ponieważ obaj kierujący z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Urazów nie doznali jednak w wyniku stłuczki lecz w wyniku bójki, która się między nimi wywiązała.

Policjanci drogówki zostali wysłani na miejsce kolizji. Ustalili, że zderzyły się dostawczy volkswagen i osobowy hyundai Ona auta jechały w tym samym kierunku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z relacji kierowców aut, 54-latka z woj. podkarpackiego i 39-latka z Ciechanowa wynikało, że z niewyjaśnionych przyczyn zajeżdżali sobie drogę i hamowali. W pewnym momencie osobówka uderzyła w tył „dostawczaka”.

Kierowcy zatrzymali się nie mogli dojść między sobą do porozumienia. Poniosły ich nerwy i zaczęli się awanturować. Po chwili wybuchła bójka. Najpierw bili się na jezdni. Po chwili bójka przeniosła się do przydrożnego rowu.

W wyniku bójki 54-latek doznał urazu oka, a 39-latek uskarżał się na ból pleców. Obaj karetkami pogotowia ratunkowego zostali przewiezieni na badania do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia zostali poinformowali o dalszym toku postępowania i przysługujących im prawach. Wobec 39-latka, który uznany został za sprawcę kolizji, sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Toyota Zielona Góra