Ukradł piły spalinowe warte 6 tys. zł i sprzedał je za 300 zł

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali 26–letniego, jak się okazało poszukiwanego mężczyznę, który ukradł dwie pilarki spalinowe o wartości 6 tys. zł i sprzedał je za 300 zł. Policjanci dotarli również do mężczyzny, który kupił kradzione narzędzia.

W dniu 10 kwietnia policjanci z komisariatu w Sulechowie dostali zgłoszenie o kradzieży dwóch pił spalinowych. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że sprawcą kradzieży może być 26-latek, który był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. – Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do kradzieży – mówi podkom. Katarzyna Wąsowicz z zielonogórskiej policji. Jak się okazało, 26-latek dokonał kradzieży w nocy. Następnego dnia skradzione urządzenia zdążył  sprzedać mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego. Za piły warte 6 tys. zł wziął 300 zł. Policjanci dotarli do kupca i odzyskali skradzione piły.

W dodatku okazało się, że złodziej był osobą poszukiwaną do odbycia kary pół roku więzienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży. Odpowiedzialność karną poniesie również mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, który zakupił skradziony sprzęt. Za kradzież oraz za paserstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.