Ukradł zabytkowy motocykl z lat 60-tych. Na koncie ma też inne liczne kradzieże

Podczas przeszukania pomieszczeń 29-latka policjanci z Żar znaleźli zabytkowy motocykl o wartości sentymentalnej, który skradziony został w Niemczech. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał aż siedem zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Sąd aresztował złodzieja tymczasowo na trzy miesiące.

W poniedziałek, 1 czerwca, podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do 29-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, policjanci znaleźli zabytkowy, rzadko już spotykany motocykl z lat 60-tych. – Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że dzień wcześniej został skradziony na terenie Niemiec – mówi kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślad, a mężczyznę doprowadzili do żarskiej jednostki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Złodziej usłyszał siedem zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Mężczyzna jest podejrzany o kilka kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w drugiej połowie kwietnia na terenie powiatu żarskiego. Zdarzenia miały miejsca najczęściej w budynkach gospodarczych i halach magazynowych, do których włamywał się przez okna oraz przecinając kłódki do pomieszczeń. Łupem padały m.in. elektronarzędzia, specjalistyczny sprzęt elektroniczny, agregaty prądotwórcze.

W środę, 3 czerwca, sąd aresztował 29-latka tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.