„Chemik” zatrzymany przez zielonogórskich policjantów. Produkował uzależniający mefedron

fot. poscigi.pl

Policjanci zielonogórskiego CBŚP zatrzymali „chemika”. Bułgar był odpowiedzialny za produkcję narkotyków. Zlikwidowano również laboratorium do produkcji używek.

Akcja zielonogórskiego CBŚP odbyła się w dniu 29 maja. Zostało zlikwidowano laboratorium do produkcji narkotyków, w którym w hurtowych ilościach powstawał mefedron. To bardzo mocno uzależniający narkotyk o działaniu pobudzająca-euforycznym. Policjanci zatrzymali „chemika” odpowiedzialnego za produkcje mefedronu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas akcji zielonogórscy policjanci zatrzymali 50-letniego „chemika”. Jak ustalił portal poscigi.pl to Bułgar.  – Mężczyźnie przedstawiono między innymi zarzut zbrodni polegającej na wytworzeniu znacznej ilości narkotyku mefedron – mówi prokurator Zbigniew Fąfera,  rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. Grozi mu za to kara nie krótsza niż 3 lata więzienia. „Chemik” został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Podczas przeszukania pomieszczeń znaleziono ponad 3 kg gotowego już mefedronu. Ujawniono i zabezpieczono także znaczną ilość kokainy.  Łączna, czarnorynkowa wartość ujawnionych narkotyków to około 200 000 zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział I śledczy zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.