Tak antyterroryści zatrzymali gang dilerów w Zielonej Górze (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali pięć osób zajmujących się handlem narkotykami. Do realizacji doszło po wielu tygodniach prowadzenia działań operacyjnych. Podejrzani usłyszeli zarzuty i aresztowani.

Antyterroryści przeprowadzili akcję w różnych miejscach. Zatrzymali pięć osób zajmujących się handlem narkotykami. W działania zaangażowany był także funkcjonariusz Straży Granicznej z psem do wykrywania narkotyków. – Zatrzymania tylu osób jednocześnie poprzedzone były wielotygodniowymi działaniami operacyjnymi i zbieraniem materiału dowodowego w sprawie – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wszystkie osoby to mieszkańcy Zielonej Góry. Zajmowali się handlem głównie amfetaminą i marihuaną. Przy zatrzymanych znaleziono prawie 150 gramów marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, 315 szt. tabletek ecstasy oraz prawie 400 gramów rzadko spotykanej na rynku kokainy. Łączna, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 130 tysięcy złotych.

Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych grzywien pieniądze w kwocie ponad 17 tys. złotych oraz 330 euro. Zatrzymani zielonogórzanie to mężczyźni w wieku 27 – 43 lata, znani policji i wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, trzej znacznych ilości, oraz handlu nimi. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Wszyscy zostali aresztowani.