Ukradli volkswagena… holując go na lince. Złodziej był naćpany

Policjanci żarskiej drogówki kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży samochodu oraz odzyskali skradzione radio samochodowe. Zatrzymani w wieku 27 lat i 33 lat usłyszeli zarzuty. Mężczyznom może grozić kara do 10 lat więzienia.

W niedzielę, 1 maja, dyżurny żarskiej policji przyjął zgłoszenie o kradzieży volkswagena golfa. Złodzieje ukradli auta holują je na lince. Nie odjechali jednak daleko. Kiedy holowali golfa swoim pojazdem pękła linka i auto wpadło do rowu uderzając w drzewo.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawcy porzucili samochód, ale nim odeszli wybili boczne szyby i zabrali ze sobą radio samochodowe.

Po kilku godzinach funkcjonariusze żarskiego ruchu drogowego zauważyli podejrzany samochód, którym poruszali się sprawcy. Zatrzymali go do kontroli. Zachowanie 33-letniego kierującego citroenem wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Okazało się, że był naćpany.

Podczas czynności w aucie policjanci znaleźli skradzione kilka godzin wcześniej radio samochodowe. Kierujący oraz 27-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty.

Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży. Kierowca dodatkowo za kierowanie pod wpływem narkotyków. Mogą im grozić kary do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra