Toyota Zielona Góra

Ukradli volkswagena… holując go na lince. Złodziej był naćpany

Policjanci żarskiej drogówki kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży samochodu oraz odzyskali skradzione radio samochodowe. Zatrzymani w wieku 27 lat i 33 lat usłyszeli zarzuty. Mężczyznom może grozić kara do 10 lat więzienia.

W niedzielę, 1 maja, dyżurny żarskiej policji przyjął zgłoszenie o kradzieży volkswagena golfa. Złodzieje ukradli auta holują je na lince. Nie odjechali jednak daleko. Kiedy holowali golfa swoim pojazdem pękła linka i auto wpadło do rowu uderzając w drzewo.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawcy porzucili samochód, ale nim odeszli wybili boczne szyby i zabrali ze sobą radio samochodowe.

Po kilku godzinach funkcjonariusze żarskiego ruchu drogowego zauważyli podejrzany samochód, którym poruszali się sprawcy. Zatrzymali go do kontroli. Zachowanie 33-letniego kierującego citroenem wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Okazało się, że był naćpany.

Podczas czynności w aucie policjanci znaleźli skradzione kilka godzin wcześniej radio samochodowe. Kierujący oraz 27-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty.

Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży. Kierowca dodatkowo za kierowanie pod wpływem narkotyków. Mogą im grozić kary do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl