Motocyklista potrącił policjanta, uciekł i rozbił się o ogrodzenie (FILM, ZDJĘCIA)

Motocyklista potrącił policjanta.

25-letni motocyklista potrącił policjanta, który chciał go zatrzymać do kontroli drogowej, po czym uciekł. Chwilę później wjechał w ogrodzenie. Czynności wykonywane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim prowadzone są w kierunku czynnej napaści na policjanta. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków, które funkcjonariusze znaleźli zarówno przy nim, jak i schowku motocykla. Na szczęście obrażenia, jakich doznał policjant, nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 kwietnia, w Bytnicy. Policjanci krośnieńskiej drogówki kończąc prowadzoną kontrolę drogową w tej miejscowości, w pewnym momencie zauważyli nadjeżdżającego motocyklistę, którego rozpoznali jako osobę bez prawa jazdy. Stracił je za jazdę będąc pod wpływem amfetaminy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Motocyklista potrącił policjanta

Policjant dał mężczyźnie znak do zatrzymania się. Motocyklista widząc funkcjonariusza zmniejszył bieg, a następnie przyspieszył w jego kierunku, potrącając go, po czym uciekł. Z uwagi na upadek mundurowego i konieczność udzielenia mu pomocy, pościg za motocyklistą nie był możliwy. Informacja o zaistniałym zdarzeniu niezwłocznie przekazana została dyżurnemu jednostki, a także trafiła do pełniących służbę patroli.

W trakcie oczekiwania na karetkę pogotowia ratunkowego, policjanci usłyszeli komunikat o wypadku w Bytnicy z udziałem motocyklisty. Okazało, że był to ten sam kierujący, który chwilę wcześniej potrącił policjanta. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego, a także strażacy, którzy udzielili motocykliście pomocy do czasu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia. 

Miał przy sobie narkotyki

Policjanci znaleźli przy 25-latku susz roślinny, a w schowku motocykla marki suzuki torbę zawierającą narkotyki. – Zabezpieczone substancje, po wstępnych badaniach testerem, okazały się być marihuaną oraz amfetaminą. Na miejsce wezwana została także grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy prowadzili oględziny miejsc zdarzenia – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Mężczyzna został zabrany do szpitala na badania, gdzie pobrano mu krew do badań pod kątem kierowania pod działaniem alkoholu bądź narkotyków. Na badania do szpitala przetransportowany został także potrącony funkcjonariusz, który na szczęście nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu lub zdrowiu. O własnych siłach, z urazem ręki i ogólnymi potłuczeniami opuścił szpital.

25-latek natomiast z uwagi na odniesione obrażenia wymagał hospitalizacji. – Mężczyzna jest bardzo dobrze znany policjantom, przez których był wielokrotnie zatrzymywany za kierowanie bez uprawnień, czy też posiadanie narkotyków – mówi podkom. Kulka.

Czynności wykonywane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim prowadzone są w kierunku napaści na policjanta. Odpowie on także za posiadanie narkotyków, kierowanie bez uprawnień, a także, o ile badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, kierowanie pod ich wpływem.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl