Uwaga! Nowe ataki oszustów „na wnuczka” w Zielonej Górze

W piątek, 25 maja, dyżurny zielonogórskiej policji odebrał trzy zgłoszenia ataków oszustów działających metodą „na wnuczka”. Podawali się za policjantów.

– Tylko w ciągu ostatnich godzin troje zielonogórzan odebrało telefony od oszustów podających się za funkcjonariusza policji – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Na szczęście osoby starsze nie dały się oszukać.

Oszuści podawali się za policjantów. Tak próbowali zmanipulować i okraść swoje niedoszłe ofiary. – Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach, a jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości – przypomina podinsp. Stanisławska.

Polecane  Potężny wybuch w bloku w Zielonej Górze. Ewakuacja przez petardę (ZDJĘCIA)

Pamiętajmy

Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon z prośbą o pożyczkę czy przekazanie pieniędzy Policji, prosimy pamiętać o środkach ostrożności:

– Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym.

– Potwierdzić informację u innych członków rodziny. Poradzić się znajomych,  rodziny czy policjanta – nr 997.

– Nie działać w pośpiechu i nie podejmować od razu pieniędzy z banku.

– Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji należy się rozłączyć i dopiero po przerwaniu połączenia zadzwonić pod bezpłatny numer 997 i poinformować o zaistniałej sytuacji.

Polecane  Wypadek. Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

O każdym podejrzanym telefonie trzeba jak najszybciej poinformować policję nr alarmowy 997