Toyota Zielona Góra

Uzbrojony w noże mężczyzna wpadł do baru. Policjanci obezwładnili go taserem (FILM)

60-letni mieszkaniec Krakowa, uzbrojony w noże wtargnął do baru.

60-letni mieszkaniec Krakowa, uzbrojony w noże wtargnął do baru. Zaczął niszcząc wnętrze, uszkodził zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie próbował zaatakować interweniujących policjantów. Został obezwładniony taserem.

Dyżurny krakowskiej policji przed kilkoma dniami dostał zgłoszenie o agresywnym domowniku. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, wtedy okazało się, że napastnik uzbrojony w noże wyszedł już z mieszkania i poszedł do miejscowego baru.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tam kontynuował swoje agresywne zachowanie. Zaczął demolować wnętrze lokalu oraz zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód, wybijając w nim szyby i lampy.

Został obezwładniony taserem

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, agresor zaczął ich wyzywać i grozić użyciem noży, które miał przy sobie.  Sytuacja była dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem, jeden z policjantów użył tasera.

Wówczas policjanci obezwładnili mężczyznę. 60-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na policjantów, znieważenia ich, uszkodzenia mienia na łączną kwotę 20 tys. zł oraz kierowania gróźb pozbawienia życia i zdrowia do innych osób.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował 60-latka tymczasowo na trzy miesiące.

Toyota Zielona Góra