Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

W niedzielę wielkie otwarcie sezonu rowerowego na ścieżce z Zielonej Góry do Nowej Soli

Szykuje się konkretne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Już w niedzielę, 24 marca, w godz. 12.00-15.00 na zielonogórskich i nowosolskich ścieżkach będzie można pobrać paszport rowerowy, zbierać naklejki i zdobywać nagrody. – Rowerzyści nie mogą się doczekać. Nowy sezon zapowiada się na jeszcze bardziej aktywny niż poprzedni. Planujemy więcej eventów i niespodzianek – mówi radny Robert Górski, prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Akcja pod hasłem „Łączy nas ścieżka Zielona Góra-Otyń-Nowa Sól” to powtórka zabawy, która w zeszłym roku cieszyła się olbrzymią popularnością. Dla urozmaicenia zmieniła się jej formuła. Organizatorami są zaprzyjaźnione samorządy: Zielona Góra, Nowa Sól, powiat nowosolski oraz stowarzyszenia Rowerem do Przodu i Przyjaciół Ziemi Otyńskiej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przejazdy są indywidualne. Organizatorzy będą czekać w 10 wyznaczonych punktach na trasie. Od strony Zielonej Góry: miejsce obsługi rowerzystów (MOR) rondo Księżnej Doroty, pałac w Zatoniu – fontanna, MOR Ługi, MOR Otyń – Bażantarnia, MOR Otyń Edelweiss, MOR Stany, MOR Nowa Sól szpital, MOR Nowa Sól – ul. Przyszłości, Nowa Sól Odra Park i MOR Ciepielów.

Uczestnicy pobierają paszport rowerowy i naklejki w dowolnym punkcie (MOR) i wygrywają nagrody czyli opaski rowerowe pod kask chroniące przed słońcem i deszczem (2000 sztuk). Aby je zdobyć trzeba skompletować minimum trzy naklejki w trzech punktach trasy.

W planach jest również loteria fantowa z nagrodami: (Pałac w Zatoniu oraz Odra Park w Nowej Soli).

 – Oficjalnie rozpoczniemy trening do Rowerowej Stolicy Polski 2024, w którym Zielona Góra bierze udział po raz trzeci – zapowiada Anna Szatkowska, koordynatorka Rowerowej Stolicy Polski.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl