Wiózł dwie osoby w bagażniku samochodu na „Japfestiwal”

Policja zabezpieczała "Japfestiwal" w Tomaszowie

Policjanci z Żagania i komendy wojewódzkiej w Gorzowie zabezpieczali VII Festiwal Japońskiej Motoryzacji „Japfestiwal” w Tomaszowie. Ponad 200 policjantów przez trzy dni dbało o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad tysiąca kierowców, odnotowali ponad 150 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy oraz 13 dowodów rejestracyjnych.

Lubuscy policjanci przeprowadzili duże działania na terenie powiatu żagańskiego. Było to spowodowane odbywającym się w dniach 21-23 sierpnia w Tomaszowie VII Festiwalem Japońskiej Motoryzacji „Japfestiwal”, w którym udział wzięło blisko 4 tysiące fanów japońskich samochodów. Zaangażowani w działania byli funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, a także dochodzeniowo-śledczy i kryminalni z Żagania oraz komendy wojewódzkiej w  Gorzowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przez trzy dni trwania festiwalu, przez całą dobę, o bezpieczeństwo uczestników dbało ponad 200 mundurowych. – Policjanci mieli za zadanie m.in. zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów, prowadzić kontrole trzeźwości kierujących, których przeprowadzono ponad tysiąc, a także reagować na wszelkie nieodpowiedzialne zachowania – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka policji w Żaganiu.

Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem bez wątpienia wykazał się kierujący mazdą, który przewoził dwie osoby w… bagażniku. Na szczęście szybko zareagowali na to policjanci, którzy wyciągnęli wobec niego stosowne konsekwencje. Łącznie funkcjonariusze odnotowali ponad 150 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy oraz 13 dowodów rejestracyjnych.

Po zakończonym motoryzacyjnym przedsięwzięciu, kierowcy mieli możliwość poddania się badaniu na zawartość alkoholu, aby mieć pewność, że trzeźwi wsiadają za kierownicę. Policjanci kierowali ruchem, aby nie powstawały utrudnienia komunikacyjne, podczas opuszczania terenu imprezy.