Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wpadł pijany z dożywotnim zakazem prowadzenia i był poszukiwany listem gończym

Policjanci zatrzymali pijanego kierującego z dożywotnim zakazem. Okazał się, że był też poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafi na kilka miesięcy do zakładu karnego.

Patrol policji z Witnicy w czwartek, 7 września, był podczas służby w Bogdańcu. Około godziny 20.00 w okolicach ulicy Ogrodowej zauważyli volkswagena caddy, którego postanowili zatrzymać do kontroli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Za kierownicą siedział 52-latek. Już po chwili rozmowy policjanci stwierdzili, że mężczyzna może być pijany. Funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenie badaniem alkomatem. 52-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Wpadł pijany z dożywotnim zakazem

Funkcjonariusze chcieli potwierdzić tożsamość kierującego. W policyjnych systemach było też kilka interesujących ich wpisów. – Jeden z nich dotyczył tego, że 52-latek nie powinien w ogóle siadać za kierownicą, bo posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

A to nie jedyna istotna informacja. Kolejna dotyczyła tego, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Decyzją sądu spędzi w więzieniu pięć miesięcy.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl