Wymontował przekaźniki mocy z ciągników i ukradł je. Był zaskoczony zatrzymaniem

Sulechowscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który wymontował i ukradł wałki przekaźników mocy z zaparkowanych ciągników.

W dniu 30 września dyżurny komisariatu w Sulechowie dostał zgłoszenie o kradzieży trzech wałków przekaźnika mocy do traktorów, do której miało dojść w Starym Kramsku. Sprawą zajęli się sulechowscy kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Ustalili, że sprawca kradzieży wszedł na posesję. Z zaparkowanych traktów wymontował przekaźniki. Ich wartość pokrzywdzony wycenił na co najmij 3,3 tys. zł.

Sulechowscy kryminalni szybko wpadli na trop 47-letniego mieszkańcac województwa wielkopolskiego. Sulechowscy policjanci, wspólnie z kolegami z komendy w Wolsztynie, zatrzymali 47-latka. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. – Nie spodziewał się, że zostanie zdemaskowany – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, w którym ukrył przekaźniki. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi. 47-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu teraz kara do nawet 5 lat więzienia