Agresywna para dwa razy napadła tą samą ofiarę. Ukradli pieniądze i leki

Para ze Świebodzina dwa razy napadła na mężczyznę. Trzymali za szyję i bili po twarzy. Na koniec ofiarę okradli. Zabrali mężczyźnie leki, ubrania i pieniądze. Para została zatrzymana i aresztowana przez sąd. Agresor to recydywista.

Mężczyzna i kobieta dwa razy w ciągu jednego dnia napadli na tego samego mężczyznę. Pierwszej napaści dokonali w rejonie dworca kolejowego, drugiej na jednej z klatek schodowych. Następnego dnia grozili mężczyźnie śmiercią. Przytrzymywali mężczyznę za szyję i bili po twarzy. – Ich łup każdorazowo był niewielki, to między innymi drobna kwota pieniędzy, leki i ubrania – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie. Pomimo strachu przed oprawcami, pokrzywdzony postanowił opowiedzieć o wszystkim policjantom.

Natychmiast ruszyły poszukiwania sprawców, którzy ukryli się. Kryminalni zatrzymali agresywną parę następnego dnia. 37-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozboju oraz kierowania gróźb karalnych. Działał w warunkach recydywy, co powoduje, że kara może być o połowę wyższa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiąc. Wobec 44-letniej kobiety sąd zastosował dozór policji.