Wypadek. Audi wjechało pod busa. Ranna jedna osoba. Wszystko nagrał policyjny dron (FILM)

Do wypadku doszło we wtorek, 17 sierpnia, na obwodnicy Gubina

Dron wykorzystany w akcji drogówki w powiecie krośnieńskim nagrał wypadek. Kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała pod prawidłowo jadącego busa.

Do wypadku doszło we wtorek, 17 sierpnia, na obwodnicy Gubina. Kierująca audi wjechała na skrzyżowanie prosto pod prawidłowo jadącego busa. Doszło do zderzenia. Bus wpadł jeszcze na volkswagena.

Wszystko nagrała kamera policyjnego drona. Ranna została kierująca audi.

Dron to nawa i skuteczna broń policji do walki z piratami drogowymi. We wtorek latał nad drogami w powiecie krośnieńskim. – Dron był pomocny w ujawnianiu wielu nieprawidłowości, którymi wykazywali się zmotoryzowani. Łącznie policjanci zdyscyplinowali 35 kierowców – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Pierwszy raz policja wykorzystała drona wiosną tego roku, realizując działania poświęcone bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Dzięki posiadającej 30-krotny zoom kamerze, zamontowanej do drona, mundurowi z powietrza mogą dokładnie dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych – mówi podinsp. Maludy.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl