Wyrwał kobiecie torebkę. Tak szybkiej reakcji policji się nie spodziewał

Podbiegł do kobiety idącej rano do pracy i siłą wyrwał jej torebkę.

W półtorej godziny od zdarzenia był już zatrzymany przez świebodzińskich „kryminalnych”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W toku dalszych ustaleń policjanci ustalili i zatrzymali również drugiego mężczyznę z którym w porozumieniu mieli dopuścić się przestępstwa kradzieży zuchwałej.

Torebka oraz część skradzionego mienia zostały odzyskane.

Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

Niebezpieczne lub zuchwałe przestępstwa zawsze mają priorytet i do ich wykrycia oraz zatrzymania sprawców kierowane są maksymalne siły i środki.

W poniedziałek (4 grudnia) świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do kobiety idącej do pracy podbiegł mężczyzna, siłą wyszarpnął jej torebkę i uciekł.

Policyjne patrole natychmiast rozpoczęły poszukiwania za opisanym mężczyzną, a jednocześnie do działań skierowano doświadczonych funkcjonariuszy z pionu kryminalnego.

Profesjonalne działania okazały się bardzo skuteczne.

Policjanci błyskawicznie uzyskali materiały, w tym miejscowość, w której podejrzewany o kradzież może przebywać. Kilkadziesiąt minut później w Sulechowie dokonali zatrzymania podejrzewanego mężczyzny.

To nie był koniec ich pracy.

Dalsze czynności i ustalenia pozwoliły następnego dnia zatrzymać drugiego z mężczyzn, z którym miał działać w porozumieniu.

Przy drugim z mężczyzn ujawniono również nieznaczne ilości środków odurzających.

Obaj to 28-latkowie – mieszkańcy powiatu zielonogórskiego.

Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem – zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności do ośmiu lat