Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zadaszenie pałacu w Zatoniu i większy parking. Zielonogórski magistrat ma poważne plany

Zadaszenie pałacowych ruin podniesie jeszcze bardziej atrakcyjność obiektu. fot. poscigi.pl

Zielonogórski magistrat planuje wybudować zadaszenie ruin pałacu w Zatoniu. Droga sprawa to budowa nowego parkingu. To jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność parku oraz pałacowych ruin.

Park Książęcy w Zatoniu cieszy się ogromną popularnością przez cały rok. W okresie świąteczno-noworocznym zjeżdżały i nadal zjeżdżają tam tysiące zielonogórzan oraz gości z regionu. Obecna atrakcja to kolorowe iluminacje, które będą działać do końca lutego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W dniu otwarcia Wielkiego Parku Iluminacji do Zatonia przyjechało kilkanaście tysięcy osób. Frekwencja był atak duża, że na trasach dojazdowych utworzyły się gigantyczne korki. Zabrakło również miejsc parkingowych. Każdy chciał cieszyć się kolorową atrakcją.

Z tego między innymi powodu zielonogórski magistrat planuje usprawnić dojazd do popularnego parku. Ma zostać również rozbudowany parking o nowe miejsca.  – Planujemy w tym roku nowy parking – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Zadaszenie pałac w Zatoniu i większy parking

To nie koniec. – Będzie konieczna organizacja ruchu, służby, które będą nim sterowały, choć mam nadzieję, że Zielona Góra nie będzie jedynym miastem w województwie, w którym pojawią się takie atrakcje. Będziemy wyciągać wnioski, chcemy wybudować dodatkowy parking oraz zadaszyć ruiny podczas odbywających się koncertów – mówi prezydent Kubicki.

Zadaszenie pałacowych ruin podniesie jeszcze bardziej atrakcyjność obiektu. Planowanym tam na przykład koncertom nie będzie już przeszkadzał deszcz.

Na razie nie są jeszcze znane dokładne szczegóły inwestycji. Do tematu będziemy wracać.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl