Zamknięte granice, puby, restauracje i galerie. To walka z pandemią koronawirusem

Wracają kontrole na wszystkich przejściach granicznych w Polsce. Wprowadzono zakaz wjazdu do Polski cudzoziemcom. Polacy wjeżdżający do kraju będą trafiali na kwarantannę. Zamknięte zostają bary, puby, restauracje oraz galerie handlowe.

Na razie kontrole na granicach zostały wprowadzone na okres 10 dni z możliwością wydłużenia ich o kolejnych 20 dni, a później nawet o kolejny miesiąc. To element walki z pandemią koronawirusa. Wprowadzono zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców. Polacy wracający do kraju trafią na 14-dniową kwarantannę domowaą Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Wprowadzono zawieszenie międzynarodowych połączeń osobowych lotniczych oraz kolejowych.

W sobotę, 14 marca, wprowadzone zostają ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych. Czynne będą w galeriach tylko sklepy spożywcze, apteki oraz drogerie. Zamknięte zostają restauracje, kluby, puby, bary oraz kawiarnie. Będzie możliwy dowóz jedzenia. Zabrania się zgromadzeń powyżej 50 osób. Sklepy oraz banki w kraju będą otwarte. – To jest ostatni moment na zdecydowane działania. Nie ma czasu na półśrodki. W Polsce jest 68 osób zarażonych koronawirusem. Od tego, jak się zachowamy teraz, w tym trudnym momencie, zależy los nas wszystkich i naszych najbliższych – poinformował na twitterze Łukasz Szumowski, minister zdrowia.