ZIELONA GÓRA Gang oszustów „na policjanta” rozbity przez policję. Pomógł miejski monitoring (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie pieniędzy od starszej kobiety metodą „na policjanta”. W ustaleniu tożsamości i zatrzymaniu osób pomógł monitoring miejski. Do sprawy, na wniosek zielonogórskich policjantów, zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca jeszcze dwie inne osoby, a policjanci z Legnicy zatrzymali kolejną, piątą, która decyzją sądu w Zielonej Górze została aresztowana.

Od początku roku w Zielonej Górze oszuści działający metodą „na policjanta” próbowali wyłudzić pieniądze od kilkudziesięciu starszych osób. Niestety zdarzyły się sytuacje, gdy seniorzy zmanipulowani podstępem przez oszustów przekazali im pieniądze. Tak było m.in. 30 września, kiedy starszy zielonogórzanin wierząc, że ma do czynienia z policjantami, przekazał im ponad 40 tys. zł. – O tym, że padł ofiarą oszustów zorientował się dopiero po kilku godzinach – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zielonogórscy policjanci natychmiast po tym zdarzeniu rozpoczęli działania operacyjne, które doprowadziły ich do mieszkańców województwa dolnośląskiego. 25-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna zostali zatrzymani w jednej z miejscowości na terenie Dolnego Śląska. – Byli zaskoczeni zatrzymaniem, którego się nie spodziewali. Oboje zostali przewiezieni do Zielonej Góry – mówi podinsp. Stanisławska.

Polecane  Dziki na tą ulicę w Zielonej Górze przychodzą co noc (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Kilka godzin po tym zatrzymaniu, po przekazaniu informacji operacyjnych przez zielonogórskich kryminalnych, policjanci ze Zgorzelca zatrzymali kolejne dwie osoby, które również trafiły do zielonogórskiej komendy miejskiej na przesłuchanie. Z informacji zebranych przez kryminalnych wynikało, że grupa składała się z 5 osób. Piąty członek szajki został zatrzymany w czwartek, 3 października , przez policjantów z Legnicy.

Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia. Na obecnym etapie postępowania śledczy sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw, które wydarzyły się m.in. w Zielonej Górze. Cztery spośród zatrzymanych osób, w tym kobieta, decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zostali objęci policyjnym dozorem. W stosunku do 23-letniego mężczyzny, prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Langner odszkodowania
Reklamy