Toyota Zielona Góra

ZIELONA GÓRA Nastolatkowie zniszczyli siatkę w Dolinie Gęśnika. Ich rodzice zapłacą za to ponad 6,7 tys. zł

13-latkowie zniszczyli siatkę w Dolinie Gęśnika w Zielonej Górze.

Komisariat I prowadzi czynności w sprawie, która w ostatnich dniach zbulwersowała mieszkańców Zielonej Góry i odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych oraz na portalach informacyjnych. Sprawcami zniszczenia siatki rekreacyjnej w Dolinie Gęśnika okazało się dwoje nastolatków. Materiał trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

Do rozwiązania sprawy zniszczenia siatki rekreacyjnej rozpiętej nad ciekiem wodnym w Dolinie Gęśnika przyczynił się właśnie monitoring oraz nagłośnienie sprawy w mediach społecznościowych.

– Do Komisariatu I zgłosiła się wraz z rodzicem osoba nieletnia, która uczestniczyła w przecięciu siatki – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Straty spowodowane wandalizmem wyniosły 6750. Tak wycenił to zielonogórski urząd miasta. Policjanci z I komisariatu ustalili również drugą osobę nieletnią, która zniszczyła siatkę.
Nieletni popełnili czyn karalny, czyli przestępstwo zniszczenia mienia. Dokumentacja zgromadzona przez policjantów trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, który zdecyduje o konsekwencjach dla nieletnich.  

Zielonogórska Dolina Gęśnika cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Ten pięknie przygotowany teren rekreacyjny oferuje miejsca do zabawy dla najmłodszych, aktywnego wypoczynku czy spacerów. Niestety co pewien czas sprzęt i urządzenia przygotowane dla odwiedzających niszczone są przez wandali. – Zielonogórskie patrole piesze, zmotoryzowane czy od kilku dni również rowerowe pojawiają się w Dolinie Gęśnika często prewencyjnie oddziałując na osoby, które mogłyby zakłócać ład i porządek w tym miejscu – mówi podinsp. Barska.

Dużym wsparciem jest również monitoring miejski, którego kamery zainstalowane są w Dolinie Gęśnika.

Eko pol - Poscigi.pl