Zielona Góra wspiera Ukrainę. Dary jadą do kraju ogarniętego wojną

Zielonogórski Magazyn Darów fot. wiadomoscizg

Zielonogórski Magazyn Darów zapełnia się w rekordowym tempie. Pracownicy ZGK i wolontariusze segregują rzeczy i szykują transport darów dla Ukrainy. – Rzeczy pierwszej potrzeby to środki higieniczne dla dzieci i kobiet, środki medyczne oraz artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Zielonogórski Magazyn Darów to inicjatywa zielonogórskiego urzędu miasta. Dzięki temu w jednym miejscu zostały skoordynowane działania wielu instytucji oraz firm i osób prywatnych, które organizują zbiórkę rzeczy potrzebnych dla Ukrainy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Hala przy Alei Zjednoczenia 110, w której składowane są dary zapełnia się w rekordowym tempie. Jak mówi dla wiadomoscizg, Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, pracownicy zakładu oraz wolontariusze segregują dary przekazane przez zielonogórzan i szykują transport, który wyruszy na granicę.

 Jak dodał prezes ZGK, prawdopodobnie w środę, 2 marca, w mieście powstanie punkt, w którym Ukraińcy, którzy dotarli do Zielonej Góry będą mogli skorzystać z pomocy przekazanej przez zielonogórzan.

Potrzebni są również wolontariusze, którzy pomogą segregować rzeczy zebrane w Zielonogórskim Magazynie Darów.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi