Złodziej uciekał jak szalony kradzionym mercedesem busem. Wpadł na policyjnej blokadzie

Złodziej uciekał jak szalony kradzionym busem.

Żagańscy policjanci biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który uciekał skradzionym w Niemczech samochodem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W niedzielę, 15 maja, dyżurny komendy policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z Niemiec pościgu transgranicznym za mercedesem sprinterem. Jego kierowca nie zatrzymał się do kontroli niemieckim policjantom.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Za uciekającym pojazdem pościg drogą krajową nr 18 prowadziły niemieckie radiowozy, a po przekroczeniu granicy w Olszynie do pościgu włączyli się funkcjonariusze polskiej policji.

Na wysokości Żar na drodze nr 18 uciekinier zderzył się z innym samochodem po czym dalej uciekał. W wyniku blokady drogi, kierowca mercedesa został zmuszony do zatrzymania się. Porzucił busa i dalej uciekał pieszo. Policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicznym lesie. Samochód został zabezpieczony.

Zatrzymany to 28-latek. Kierujący został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży busa oraz ucieczki policji. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl