Toyota Zielona Góra

To ci młodzi wandale zniszczyli siatkę w Dolinie Gęśnika w Zielonej Górze. Radny Gryko wyznaczył nagrodę, a sprawą zajmuje się policja

13-latkowie zniszczyli siatkę w Dolinie Gęśnika w Zielonej Górze.

– Jeszcze chwila i złapiemy wandali – napisał na Facebooku radny Filip Gryko  i opublikował kolejne nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać jak para nastolatków przecina siatkę, na której bawią się dzieci.

– Najbardziej wkurza mnie to, że oni świetnie się tam bawią, a na końcu i tak niszcząca naszą ciężką pracę i psują zabawę najmłodszym – mówi radny Filip Gryko. Radny wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na nagraniu widać jak para nastolatków kładzie się na siatce w Dolinie Gęśnika. Następnie dziewczyna zasłania chłopaka, który przecina sznurki.

– Dzieje się to niespełna 8 godzin po tym, jak zamontowaliśmy tam nową siatkę. Cały zapis trafił już do zielonogórskiej policji – mówi radny Gryko.

Wandalizm w Dolinie Gęśnika musi się skończyć. – W przeciwnym razie siatka materiałowa zostanie zastąpiona stalową. To jedyne wyjście, ponieważ miasto każdego roku wydaje kilkanaście tysięcy złotych na naprawę przeciętych sznurków i siatek – wyjaśnia radny Gryko.

Za pomoc w ustalaniu tożsamości wandali Gryko wyznaczył nagrodę 1000 zł.

W niedzielę, 15 maja, w Dolinie Gęśnika o godz.15.00 odbył się Rodzinny Piknik organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Bulwersujące zdarzenie skomentował na facebooku Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. „Czasami człowiek musi … inaczej się udusi … Nie wiem czy warto o tym pisać? Nie wiem czy warto o tym mówić? Wandale byli są i będą. Ostatnio założyliśmy nowe siatki na Gęśniku (nie będę pisać ile to kosztowało). Jak sądzicie jak długo one wytrzymały? Ile dni? Powiem tak nie na dni, ale na godziny był liczony ten czas!!!  Kurczę staramy się, dbamy o to aby miasto się zmieniało na lepsze i … i Nie wiem czy śmiać się czy płakać? Bardzo, bardzo proszę o pomoc może jak wszyscy się za to weźmiemy to uda się rozwiązać problem. Ten post taki bez ładu, taki bez składu ale … ale targają mną emocje”.

Reklama pościgi