Toyota Zielona Góra

Wpadł diler. W mieszkaniu miał 2,6 tys. działek narkotyków

Diler w mieszkaniu miał 2,6 tys. działek narkotyków.

Żarscy kryminalni zatrzymali 38-letniego dilera. W mieszkaniu miał narkotyki, z których mógł zrobić ponad 2,6 tys. działek oraz 112 tabletek ekstasy. Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W minionym tygodniu kryminalni z żarskiej komendy przeprowadzili realizację poprzedzoną pracą operacyjną. Funkcjonariusze w mieszkaniu 38-letniego mieszkańca Żar znaleźli znaczne ilości narkotyków.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wśród nich była marihuana, metamfetamina, kokaina oraz ekstasy, które ukryte były w wiadrze. Podejrzany był zaskoczony akcją policjantów i podczas prowadzonych czynności zachowywał się nerwowo.

Mężczyzna próbował nawet uciec, na co jednak nie pozwolili mu kryminalni. – 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Śledczy ustalili, że diler handlował narkotykami i sprzedał je co najmniej pięć razy. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości i handlu narkotykami.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz policji i zastosował wobec 38-latka trzymiesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi może mu grozić do 10 lat więzienia.

Z zabezpieczonych narkotyków mogło powstać ponad 2,6 tys. działek narkotyku oraz 112 sztuk tabletek ekstasy.

Toyota Zielona Góra