Złodzieje rowerów mieli pecha, bo pamiętał o nich policjant

Policjant z Nowej Soli, w czasie wolnym od służby, zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy ukradli rowery. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nich narkotyki. Za kradzież i posiadanie narkotyków grożą im kary po 5 lat więzienia.

Policjant kryminalny nowosolskiej komendy w niedzielę, 24 kwietnia, miła wolne.  Zauważył mężczyzn, których kojarzył z monitoringu i podejrzewał o kradzież dwóch rowerów. – Typowania funkcjonariusza się potwierdziły – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Patrol, który dojechał na miejsce dokonał kontroli osobistej zatrzymanych mężczyzn. Okazało się, że obaj mieli przy sobie amfetaminę. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 21 i 23-latka policjanci odnaleźli skradzione rowery.

Okazało się, że rowery ukradli, 10 kwietnia, i ukryli w swoim miejscu zamieszkania. Ich wartość to około 2 tys. zł.

Złodzieje usłyszeli zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. – Za te przewinienia polskie prawo przewiduję karę do 5 lat więzienia – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Toyota Zielona Góra