Szokujące. Organizowali nielegalne walki MMA dzieci. Organizatorzy zatrzymani przez policję (ZDJĘCIA)

Kryminalni z chorzowskiej komendy nie dopuścili do tego, żeby odbyła się nielegalna gala MMA z udziałem dzieci. Ustalili i namierzyli miejsce pobytu organizatorów. Mężczyźni zostali już przesłuchani, a za zorganizowanie nielegalnych walk odpowiedzą przed sądem. Nieletnimi uczestnikami również zajmie się sąd, ale rodzinny.

W piątek, 22 kwietnia, kryminalni z chorzowskiej komendy zdobyli informację, że w weekend na terenie miasta ma odbyć się nielegalna gala MMA z udziałem dzieci. Choć informacja wydawała się wręcz niewiarygodna, policjanci postanowili ją sprawdzić.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak się szybko okazało, informacja była prawdziwa. Przeglądając portale społecznościowe, mundurowi natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Choć początkowo wszystko wyglądało jedynie na żart, kolejne ustalenia niestety to potwierdziły.

Informacje zdobyte przez śledczych mówiły o tym, że podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu. Wtedy miała to być spontaniczna sytuacja, jednakże po jej „sukcesie”, dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować „profesjonalną galę” dla nieletnich amatorów MMA.

Na jednym z portali społecznościowych utworzyli jej oficjalny profil, gdzie zamieszczali bieżące informacje. Na szczęście, dzięki zdecydowanej reakcji chorzowskich policjantów, którzy w ostatniej chwili udaremnili nielegalne walki, nie doszło do żadnej tragedii.

Nie uchroni to jednak zarówno organizatorów, jak i uczestników przed odpowiedzialnością. Dorosłym organizatorom grozi kara do 3 lat więzienia, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Toyota Zielona Góra