Znalazł 10 tys. zł i zaniósł policjantom

Godną naśladowania postawą wykazał się 23-letni mieszkaniec Narola, który w Lipsku (woj. podkarpackie) znalazł plik banknotów, w sumie to 10 tys. zł. Znalazca odniósł pieniądze policjantom. Mundurowi szybko ustalili właściciela, którym okazał się 45-letni mężczyzna i zwrócili zgubę.

W poniedziałek, 29 sierpnia do policjantów patrolujących teren miasta i gminy Narol zgłosił się mężczyzna i powiedział, że znalazł plik pieniędzy. Wyjaśnił, że gdy szedł ulicą w miejscowości Lipsko, na drodze przy krawężniku, zauważył związany zieloną gumką plik pieniędzy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że to 10 tys. zł. 23-letni mieszkaniec Narola przekazał pieniądze policjantom. Zbieg okoliczności sprawił, że dzień wcześniej do kierownika posterunku w Narolu zadzwonił 45-letni mieszkaniec Lipska, informując o tym, że zgubił pieniądze w kwocie 10 tys. zł.

Policjanci powiązali ze sobą te fakty i po dokładnym zweryfikowaniu okoliczności, mundurowi oddali 45-latkowi jego zgubę.

Znalazł 10 tys. zł

Jak tłumaczył mężczyzna, pieniądze po wypłacie z kasy położył na bagażniku swojego roweru i pojechał do domu. Gdy dotarł na miejsce stwierdził, że pieniędzy nie ma. Pomimo przeszukania trasy, którą się poruszał pieniędzy już nie było.

Odbierając swoją zgubę, mieszkaniec gminy Narol, nie krył zadowolenia z faktu, że jego pieniądze odnalazł uczciwy znalazca.
Pamiętaj: Znalazłeś pieniądze, portfel, telefon lub inne zgubione przez kogoś rzeczy? – Nie oddałeś właścicielowi? Uważaj, to przestępstwo lub wykroczenie.

Znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe, należy zgłosić ten fakt policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych.

Toyota Zielona Góra