Żona zginęła na oczach męża. Zabił ją kierowca volkswagena na przejściu dla pieszych

Do tragedii doszło w sobotę, 18 sierpnia, wieczorem w Sulęcinie na ul. Emilii Plater.  22-latek jadąc za szybko zabił na przejściu dla pieszych Justynę Ch. Kobieta szła z mężem, który cudem uniknął śmierci.

W sobotę około godz. 21:30 dyżurny policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o tragicznym potrąceniu. Do tragedii doszło na ul. Emilii Plater, na przejściu dla pieszych. Jak ustalili policjanci, 22-letni mieszkaniec gminy Sulęcin jechał volkswagenem polo. – Zignorował przepisy, rozpędzając swój pojazd do prędkości około 80km/h w terenie zabudowanym – mówi asp. szt. Andrzej Barciński z sulęcińskiej policji.

Polecane  Na ulicach więcej patroli policji. Kontrole przemieszczania się. Kary do 30 tys. zł

Dojeżdżając do przejścia dla pieszych nie zwolnił i nie zachował ostrożności. Na pasy weszła 27-letnia Justyna Ch. Kobieta szła z mężem. Kierujący volkswagenem nie zdołał zahamować. Na pasach potrącił kobietę. Potrącona Justyna Ch. zginęła na miejscu. Jej mąż cudem uniknął śmierci.

22-letni sprawca wypadku został zatrzymany. W poniedziałek, 20 sierpnia, usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec 22-latka poręczenie majątkowe oraz oddał go pod dozór policji.

Langner odszkodowania