Toyota Zielona Góra

Zorganizował „patoimprezę”. To były zawody w piciu alkoholu. Zmarła kobieta. Wszystko nagrali telefonem

Kluczborski sąd aresztował 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna jest podejrzany o zorganizowanie zawodów w piciu alkoholu. W wyniku „patoimprezy” zmarła 37-letnia kobieta, który szybko wypiła dużo wina. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku 19 do 22 lat.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego. Nad ranem leżącą na podłodze i nieoddychającą kobietę znalazł jej partner. Natychmiast zaalarmował służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem prokuratora rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak wynika z ustaleń kluczborskich kryminalnych, 18 czerwca, grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, urządziła w domu 37-letniej kobiety zawody w piciu alkoholu. Dostarczone przez mężczyzn kilku butelek wina, miał zostać wypity przez 37-latke w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników patoimprezy telefonami komórkowymi.

W wyniku najprawdopodobniej szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu, 37-latka dławiąc się straciła przytomność. Podejrzani w sprawie mężczyźni mieli zostawić nieprzytomną kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy.

W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu.

Do sprawy zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Reszta usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenia pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia. Grożą im za to kary do 3 lat więzienia.

Sąd aresztował jednego z podejrzanych mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące. Pozostali trafili pod policyjne dozory.