Toyota Zielona Góra

Zwyrodnialec katował trzy letniego chłopczyka. Dramat dziecka trwał miesiące (ZDJĘCIA)

Za popełnione przestępstwo 21-latkowi grozi kara do 7,5 roku więzienia, ponieważ to recydywista.

Sąd rejonowy w Wałbrzychu aresztował 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna co najmniej od maja znęcał się psychicznie i fizycznie nad trzyletnim dzieckiem swojej partnerki. Dziecko było bite przez sadystę.

W piątek, 29 lipca, dyżurny komendy miejskiej policji w Wałbrzych otrzymał informację od pracowników pomocy społecznej o tym, że w jednej z wałbrzyskich rodzin mieszkających na Sobięcinie od pewnego czasu dochodzi do znęcania się nad dzieckiem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Około godziny 7:00 z samego rana policjanci zapukali do drzwi mieszkania przy ul. Kolejarskiej . Od razu zauważyli, że trzylatek ma ślady pobicia. Obrażenia widoczne były na twarzy, a jak się później okazało także na całym ciele.

Dziecko miało ślady pobicia

Policjanci pojechali z dzieckiem do szpitala, żeby ustalić czy obrażenia nie zagrażają jego życiu. Na miejscu zatrzymali 21-letniego oprawcę dziecka.

Materiał dowodowy potwierdził psychiczne i fizyczne znęcanie się 21-latka nad trzyletnim pasierbem. To trwało  od maja br. Dziecko doznał uszczerbku na zdrowiu.

21-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek policjantów i prokuratury, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 7,5 roku więzienia, ponieważ to recydywista. Trzylatek do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do wałbrzyskiego domu małego dziecka, gdzie zapewniona została mu specjalistyczna pomoc.