Jechał na rowerze zygzakiem przed radiowozem zielonogórskiej drogówki. Trudno uwierzyć ile wydmuchał

Mieszkaniec Niwisk był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 4 promile alkoholu.

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED w czwartek, 4 sierpnia, zatrzymali rowerzystę, który wydmuchał ponad 4 promile alkoholu. Jechał zygzakiem przed maską radiowozu na drodze Jeleniów – Niwiska.

Zielonogórską grupę SPEED podczas patroli możemy spotkać nie tylko na głównych drogach naszego powiatu, ale również w mniej oczywistych miejscach i małych miejscowościach, których mieszkańcy często skarżą się na zbyt szybką jazdę kierowców.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W czwartkowe popołudnie policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED znaleźli się na drodze pomiędzy Jeleniowem a Niwiskami. Tuż przed miejscowością zauważyli rowerzystę, który jechał zygzakiem i z ledwością utrzymywał się w siodełku.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, od którego natychmiast poczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało mieszkaniec Niwisk był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 4 promile alkoholu.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Jego rower został przekazany trzeźwej osobie, która zobowiązała się odprowadzić zarówno pojazd jak i jego właściciela do miejsca zamieszkania.

Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat w wysokości co najmniej 2500 złotych. Jazda po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) to mandat w wysokości co najmniej 1000 złotych.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl