16-latek z 39-latkiem okradali piwnice w blokach w Zielonej Górze. Nieletni uciekł z ośrodka (FILM, ZDJĘCIA)  

fot. Lubuska policja

Policjanci kryminalni z II komisariatu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do kilku piwnic na zielonogórskich osiedlach. Łupem złodziei padły między innymi elektronarzędzia i rowery. Jeden z nich jest znany policjantom i był już karany za wcześniejsze kradzieże, drugi to kolejny nieletni w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej wraz z kolegami z II komisariatu od kilku dni zajmowali się włamaniami do piwnic na osiedlach w mieście. Złodzieje włamywali się do piwnic i kradli między innymi elektronarzędzia oraz rowery. Policjanci operacyjni wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą włamań. W piątek, 27  marca, z samego rana został on zatrzymany. – Właśnie wracał do domu na kolejnym skradzionym rowerze – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Po chwili przyjechał drugi młody mężczyzna na rowerze. Jak się okazało to 16-latek, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 16-letni zielonogórzanin, uciekinier z MOW usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i po przesłuchaniu został odwieziony do policyjnej izby dziecka w Gorzowie. Tam będzie czekał na konwój do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Drugi z mężczyzn, to dobrze znany policjantom 39-letni zielonogórzanin. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie skazywany za przestępstwa przeciwko mieniu. – Policjanci gromadzą materiał procesowy, z którym prokurator będzie mógł wystąpić do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39-latka – mówi podinsp. Barska. Grozi mu kara d 10 lat więzienia  Podczas przeszukania piwnicy należącej do zatrzymanego policjanci odnaleźli również elektronarzędzia skradzione podczas włamań do piwnic.

W piątek z samego rana policjanci dotarli także do jednej z osób, która kupiła wcześniej skradziony rower. Rower został już zwrócony właścicielowi, a nabywca usłyszy zarzut paserstwa. Paserowi grozi nawet 5 lat więzienia.