86-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pod marketem Dino w Kargowej został zatrzymany. Nie żyje 76-latek

Do śmiertelnego potrącenia na parkingu marketu Dino w Kargowej doszło w sobotę, 12 sierpnia. 86-latek kierujący renault przejechał 79-letniego mężczyznę. Potrącony zginął na miejscu. Sprawca śmiertelnego potrącenia decyzją prokuratora został zatrzymany. Policjanci zabrali mu prawo jazdy.

Do śmiertelnego potrącenia doszło w sobotę na parkingu marketu Dino przy ulicy Piaskowej. Do renault wsiadł 86-latek. Mężczyzna dopalił silnik samochodu i po chwili wycofał. Zrobił to jednak z bardzo dużą szybkością mocno uderzając w idącego za autem 79-latka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Renault po potrąceniu przejechało po 79-latku. Renault na koniec uderzyło jeszcze w dwa zaparkowane auta. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów wbił się w witrynę marketu.

Na miejsce dojechały służby ratunkowe oraz policja. – 79-letni mężczyzna zginął na miejscu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Sprawca śmiertelnego wypadku pod Dino w Kargowej zatrzymany

Na miejscu tragedii długo pracowali policjanci oraz prokurator. Decyzją prokuratora 86-letni sprawca tragedii został zatrzymany. – Z mężczyzną zostaną przeprowadzone czynności dotyczące zdarzenia – mówi prokurator Krzysztof Pienie, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej. 86-latek trafił już do policyjnej celi.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy śmiertelnego wypadku. Grozi mu kara więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Z pewnością śledczy wstąpią do lekarza o wydanie opinii, czy 86-latek może nadal prowadzić samochód.